VERSLO EFEKTYVUMO IR PELNINGUMO EKSPERTO NERIAUS JASINAVIČIAUS KNYGA

NUO AMATO PRIE VERSLO. PRADŽIA

demo-attachment-44-Group_7543
5 PAGRINDINĖS VERSLO SISTEMINIMO DALYS

Seneka yra pasakęs: „Kai žmogus nežino, į kurį uostą plaukti, joks vėjas nebus palankus.“

Per „Verslo žinių“ pusryčius vienas iš pranešėjų pasakė: „Nieko nėra blogiau nei kūrybiškas buhalteris.“ Iš tikrųjų, finansuose nėra aistros, nėra vietos pasireikšti kūrybai. Tačiau jeigu nesuvaldysite finansų, verslas ateities neturės.

Tai pirmas verslo etapas, kad kiekvieną kartą neužsiimtume kūryba ir dviračio išradinėjimu.

Vienas pirmųjų mano gautų verslo patarimų – versle keliami du esminiai klausimai: „Kiek pardavei ir kur pinigai?“ Šioje dalyje kalbėsime apie pamatinius dalykus: kaip parduoti, kaip rasti tinkamų klientų ir pan.

Verslo vizija yra labai svarbi, nes verslas, kuris neturi ambicijų augti, labiau yra ne verslas, o amatas. Niekada nemaniau, kad yra blogai, kai žmogus turi restoranėlį, jam jo užtenka ir jis nenori turėti viso tinklo. Tokioje įmonėje žmonės užsidirba pragyvenimui ir tai nėra blogai. Bet šioje dalyje kalbėsiu apie viziją tų verslų, kurie (kaip tikri verslai) galvoja apie augimą.

demo-attachment-44-Group_7543
IR DAR!
Knygos "Nuo amato prie verslo. Pradžia" autorius

APIE KNYGĄ

Viso knygos rašymo metu galvojau knygą pavadinti „Verslas kaip laikrodis. Pradžia“, tačiau pačią knygos esmę perteikia pavadinimas „Nuo amato prie verslo. Pradžia“. Ir nors ne vienas rinkodaros specialistas man sakė, kad rinkodaros požiūriu tai neteisingas pavadinimas: „Kai turi įmonę jau 10 metų, tai jau visai ne amatas.“ Tačiau verslo brandą nulemia ne kiek įmonei metų, o kiek verslas priklauso nuo savininko. Jeigu savininką (gal tai jūs?) pašalintume keliems mėnesiams iš įmonės, ar ji toliau gyvuotų? Jeigu nebegyvuotų – tai ne verslas, o vis dar amatas. Štai todėl knygą ryžausi pavadinti „Nuo amato prie verslo“.  O „Pradžia“ todėl, kad šioje knygoje surašyti veiksmai – tai tik ledkalnio viršūnė, pirmas žingsnis kuriant visuomet klestinčią (ever flourishing) įmonę…

Aš visuomet buvau ir tebesu smulkiojo verslo fanatikas. Tikiu, kad Lietuvos ekonomikos ateitį laiduos ne stambieji užsienio verslai, o vietinis smulkusis ir vidutinis verslas. Štai kodėl daug laiko skiriu ne tik tam, kaip tobulinti procesus didelėse įmonėse, bet tam, kaip šiuolaikinius verslo efektyvumo metodus pritaikyti būtent smulkiajame ir vidutiniame versle. Tikiuosi, kad ši knyga padės jums (nes neužteks ją perskaityti, reikės ir pritaikyti) pasiekti savo versle geresnių rezultatų daug greičiau.

Svarbiausias šios knygos tikslas – padėti verslo kūrėjams ir jo plėtotojams pasiekti savo verslo tikslų daug greičiau nei tą jie padarytų be mano pateiktų žinių ir įžvalgų. Kiekvienas šios knygos skaitytojas turi išsikeltus individualius tikslus, o pritaikęs šioje knygoje pateiktus patarimus, išsiugdys reikiamus įgūdžius ir savo verslo tikslus pasieks daug greičiau. Taip pat tikiuosi, kad perskaitę šią knygą sužinosite kažką nauja ar sistematizuosite savo turimas žinias bei patirtį. Labai tikiuosi, kad knyga nebus nuobodi.”

Knygų skaičius ribotas.

Tai knyga, kuri privalo papildyti Jūsų verslo knygų lentyną.

Užsisakius dabar, knyga bus išsiųsta Jūsų nurodytu adresu visoje Lietuvoje ir pasieks Jus per 2-7 dienas. Pristatymo laikas priklauso nuo siuntų pristatymo bendrovės apkrovų karantino metu.

Jei pageidaujate knygą gauti su autoriaus autografu, įrašykite (pastabų skiltyje, po pirkėjo rekvizitų skilties) asmens vardą, kuriam dedikacija turėtų būti parašyta. Galite nurodyti ir daugiau informacijos, kad autoriui būtų lengviau suformuoti žinutę knygos gavėjui.

demo-attachment-44-Group_7543

Nerius Jasinavičius

Knygos autorius Nerius Jasinavičius - sertifikuotas Apribojimų teorijos (TOC) ir LEAN ekspertas, vadovų kurso “Nuo amato prie verslo” sudarytojas, lektorius. Veiklos procesų tobulinimo konsultacinės kompanijos „TOC sprendimai“ steigėjas ir partneris.
Per savo ilgesnę nei 20 metų darbo patirtį įgavo įvairiapusę patirtį skirtinguose verslo sektoriuose tiek didelėse, tiek mažose įmonėse: gamybiniame, paslaugų, prekybos, finansiniame, projektinės aplinkos bei kt. Jo mokymuose ir seminaruose dalyvavo daugelis žinomų Lietuvos ir užsienio įmonių. Nerius Jasinavičius yra Koncerno „Achemos grupė“ nepriklausomas valdybos narys, taip pat keleto įmonių valdybų pirmininkas.
Autorius yra baigęs Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto buhalterinės apskaitos ir audito specialybę (bakalauro ir magistro studijos). Vėliau tobulinosi Edinburgo universiteto verslo mokykloje, kur yra gavęs Verslo administravimo magistro (MBA) laipsnį. Nuolat tobulinasi įvairiuose seminaruose bei mokymuose.
KĄ SAKO PIRMIEJI KNYGOS SKAITYTOJAI?

ATSILIEPIMAI

Gavau. Perskaičiau. Skaitydamas galvojau, kur Jūsų knyga buvo ankščiau? Bet praėjus porai dienų po perskaitymo pagalvojau, kad knygą gavau pačiu laiku. Prieš du metus aš “viską pats žinojau” ir Jūsų knygos nebūčiau užsakęs. Jei Jūs kokiu nors būdu būtumėte man ją įbrukęs, tai dar ne faktas, kad ją būčiau skaitęs. Bet jei taip būtų atsitikę, būčiau nepraradęs 2 metų. Išvada - gavau knygą tada, kada buvau pasiruošęs ją priimti ir keistis.
Ačiū Jums.
Prašau su knygos pardavimais labai nepersistengti, kad mūsų konkurentai kuo ilgiau išliktų amatininkais 🙂
Ernestas Tamulis
UAB Litekspresas
Knyga patiko. Knygoje persipina jūsų seminarų, konferencijų, webinarų metu dėstytos metodologijos, sakytos frazės ir kitos mintys apie procesų sisteminimą, vadovų dėmesio valdymą, butelių kakliukų naikinimą ir pan. Sakyčiau, mano subektyvia nuomone, knyga yra informacinio (what) - argumentacinio (why) tipo. Tiesa pasakius, lūkesčių neturėjau ir galiu pasakyti, kad atradau keletą auksinių minčių, pvz.: iš skyriaus ,,Verslo siela’’: ,,Kiekvienas žmogus savo gyvenimo veiksmus grindžia vidinėmis nuostatomis, tam tikromis vertybėmis. Vertybės pasireiškia ne tada, kai šnekame, o mūsų elgesiu’’.
Gediminas Šilkauskas
HYGENOX G. SILKAUSKAS
Esu mokomosios literatūros fanė, knygų apie vadybą, pardavimus, verslo organizavimą turiu nemenką kolekciją. Neriaus Jasinavičiaus knygą vertinu už tai, kad joje glausti, aiškus, konkretūs patarimai, perspėjimai su kokiais sunkumais galiu susidurti priėmusi vieną ar kitą sprendimą. Joje mažai beletristikos ir daug konkretumo. Dar vienas mano nuomone, pliusas - ji parašyta lietuvių autoriaus, žinančio mūsų mentalitetą, verslo ypatumus. Skaitau knygą su pieštuku - braukiu esmines vietas, rašausi punktais ką turiu padaryti, kad mano verslas augtų sėkmingai.
Ačiū autoriui ir sėkmės !
Labai džiaugiuosi, kad ši knyga pateko į mano rankas. 2014 - 2015 metais dalyvavau mokymų programoje, kurioje dėstėte šiuos dalykus. Tada tai buvo didžiulė naujiena ir iššūkis man ir mūsų įmonei. Tiesa, ne viską panaudojome, bet išmokome susidaryti planą ir, žinoma, bandėme skaičiuoti, kas mums labiau apsimoka. Ir kursų metu supratau, kad įmonės savininkas turi būti ne specialistas, bet vadovas. Tai šį dalyką įgyvendinome, tiesa - dar yra ką tobulinti.
Knyga dabar yra kaip darbo įrankis. Pirmiausiai tai pateiktos formulės paprastos ir aiškios, lengva apskaičiuoti ar galima mažinti procedūros kainą ar ne (mūsų įmonė yra paslaugų).
Šiais metais esame numatę, kad turime baigti sistematizuoti kiekvieno darbuotojo darbą. Ši knyga tai padės pasiekti aiškiau.
Zita Gudauskienė
Knyga buvo kaip tik tokia, kokios man ir reikėjo – praktiška, tinkanti pačiai pradžiai, kai dar vyrauja chaosas.
Džiaugiuosi, kad ji parašyta ne „amerikonišku“ stiliumi – t.y. kai pilstoma iš tuščio į kiaurą ir gali knygą skaitydamas praleisti ištisus skyrius „papilstymo“.
Sudariau biudžetą, strategiją, susižymėjau kokius apribojimus pastebim ir kaip galim pasitaisyti ir t.t. – visą verslo valdymą susidėliojau remdamasi šia knyga 😊 Pradžiai mums to visiškai pakanka ir tinka.
Knygą rekomenduočiau tiems, kas nori pereiti nuo chaoso prie planavimo ir valdymo.
Ačiū.
Jolita Venckienė
miskeauges.lt
Knyga yra įrankis, kurį įmanoma ir verta iš karto taikyti praktiškai. T. y. tam, kad taikyti knygoje pateiktas žinias, nebūtina nusipirkti ką nors papildomai. Maloniai nustebino kvietimas į AMVER knygos klubą. Ypač vertinga rekomendacija pradėti nuo stabilizavimo ir tik po to plėtrą. Paprastai žmonės daro atvirkščiai, kadangi smagiau plėstis, negu taisyti svyruojančius pamatus. Rekomenduočiau knygą versti į anglų kalbą.
Pridurčiau, kad knygą smagu skaityti.
Povilas Šapkauskas
Ši knyga yra tai, ko ieškojau. Visi procesai lyg ir žinomi, bet jie išgryninami, palengvina sprendimus. Įsisukus į kasdieninę rutiną, nebepavyksta skirti laiko apžvelgti įmonės veiklos gerinimo procesų. Ši knyga sudėliojo viską į lentynas, todėl viską taikau praktiškai, tai tapo vadovėliu, įrankiu. Siūlau ir draugams perskaityti, nes visi susiduria su panašiomis problemomis.
Pirmiausia ačiū už nuostabią knygą. Ją galima vadinti seminarų "Nuo amato prie verslo" konspektu.
Galima prirašyti daug gražių žodžių apie knygą, bet aš netuščiažodžiausiu.
Asmeniškai man ji kaip VERSLO BIBLIJA. Dar kartą AČIŪ.
Laurynas Kerpė
UAB TOP SOFA
Knygą smagu skaityti, stilius toks geras - "į užpakalį" truputį spiriantis! Liuks.
Rytis Majauskas
UAB ELIPSIS

JŪSŲ VERSLO OPTIMIZAVIMUI REKOMENDUOJAMOS

KITOS VERSLO KNYGOS

Knygoje pristatoma paprasta bei veiksminga koncepcija, kaip sutelkti dėmesį ir pastangas į tai, kas svarbiausia Jūsų asmeniniame ir darbiniame gyvenime.
Knygos autorius siūlo pažvelgti į veidrodį, kuriame pamatysite, kad bet kokia situacija, kurioje atsiduria žmogus, verslininkas ar jo įmonė, - tiesiog žmogaus ar vadovo pasirinkimo pasekmė.
Kiekvieno prekybininko svajonė: parduotuvės lentynose turėti tai, ką žmonės perka, ir neturėti to, ko jie neperka. Jei dirbate prekybos srityje, vadinasi, knygoje atpažinsite save.